SM systém je komplexný liečebný telocvik, ktorý odstraňuje príčinu poškodenia platničiek.

Navracia človeku schopnosť špirálovej stabilizácie tela pri pohybe, rovnováhu vo svaloch a správne držanie tela. To umožňuje človeku opäť regenerovať svoju chrbticu pri každom kroku.

Metóda SM systém sa vyvíja viac ako 30 rokov. Už 25 rokov sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím disku (platničky) a skoliózou. Využívajú ju aj vrcholoví športovci na zlepšenie výkonu a predchádzanie preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov. Cvičenie má tiež veľký význam pri prevencii a liečbe porúch veľkých kĺbov (bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nohy a nožná klenba). Je vhodné pre všetkých od 5 do 100 rokov.

SM systém je založený na zisteniach, že väčšinu bolestí chrbta spôsobuje nerovnováha svalov spôsobená predovšetkým nesprávnym držaním tela.

Každý človek sa rodí so schopnosťou tzv. špirálovej stabilizácie tela pri pohybe. To znamená, že pri pohybe sa naše svaly reťazia – nadväzujú jeden na druhý tak, že vytvoria okolo tela špirálu. Tá pôsobí ako pevný korzet, ktorý nás chráni pred pádmi a úrazmi. Hlavnou úlohou tohto svalového korzetu je trakcia chrbtice. Keď nás pevný svalový korzet obopne a stlačí, „narastieme“ a naša chrbtica sa natiahne.
Nesprávne držanie tela spôsobuje disharmóniu vo svaloch. Na jednej strane sú svaly skrátené a na druhej oslabené a nedokážu medzi sebou správne fungovať a zapájať sa vtedy , keď treba zastabilizovať jednotlivé segmenty v správnej polohe pri pohybe

SM systém je súbor účinných cvikov pre Stabilzáciu a Mobilizáciu chrbtice.

Nakoľko najčastejším pohybom, ktorému sa človek denne venuje, je chôdza, základná zostava cvikov SM-systém bola vyvinutá tak, aby každého človeka naučila správnemu koordinovanovanému pohybu v každodennej bežnej činnosti.

 

SM systém alebo/a operácia

Operácia chrbtice odstraňuje sekundárny prejav nesprávneho držania tela a nerovnováhy vo svaloch – poškodenú časť platničky. Neodstraňuje príčinu jej degenerácie. Preto sa na základe celosvetových štatistík len 1/3 ľudí po operácii chrbtice cíti lepšie. Tretina sa cíti rovnako a tretina dokonca horšie ako pred operáciou. Tzv. syndróm neúspešnej operácie chrbta ukazuje, že do 1 roka po operácii majú pacienti, ktorí neodstránili nesprávne držanie tela a nerovnováhu vo svaloch, poškodené ďalšie 2-3 platničky, ktoré degenerujú 50% rýchlejšie.

Úspešnosť Sm-systému pri dodržiavaní cvičebného režimu je 95 %-ná. Ak ani po troch mesiacoch intenzívneho cvičenia pod odborným dohľadom nepríde k zlepšeniu zdravotného stavu pacienta, operácia je nevyhnutná.


Kvôli opatreniam spojeným s ochorením Covid-19 pridávame možnosť cvičenia online formou.

Objednávkový formulár na SM Systém

Skupinové cvičenie /45 min./

SM systém 1 vstup 4,50 €
SM systém 10 vstupov 40 €
SM systém 1 vstup členka 3,50 €
SM systém 10 vstupov členka 30 €

 

Individuálne cvičenie /30 min./

PLATÍ AJ PRE ONLINE CVIČENIE

SM systém 1 vstup 10 €
SM systém 10 vstupov 95 €